Jeho začiatky spadajú do roku 1957. V tom čase bol vedľa areálu nemocnice postavený nový pavilón Okresnej hygienickej stanice a v ňom OHS Senica zriadila r. 1960 detašované mikrobiologické oddelenie. Na začiatku sa zameralo najmä na vyhľadávanie bacilonosičov týfu a na sérologické skúšky na lues. Postupne však narastali požiadavky na mikrobiologické vyšetrenia zo strany klinických pracovníkov predovšetkým z NsP Myjava a NsP Skalica a táto skutočnosť zohrala dôležitú úlohu i v ďalšom rozvoji tohto pracoviska, ktoré pôvodne malo 7 pracovníkov. Rozvoj zaznamenalo od roku 1963, kedy sa stal jeho vedúcim RNDr. Ing. Josef Janošek. V roku 1974 už malo tri oddelenia - bakteriologické, imuno-serologické a parazitologické, pretože požiadavky na jeho služby z celého vtedajšieho okresu Senica rástli bol v roku 1981 v tunajšom nemocničnom areáli vybudovaný nový mikrobiologický pavilón.
Dr. Janošek budoval mikrobiologický odbor tak, aby mal čo najširší odborný záber a pritom aby vždy držal krok s najnovšími mikrobiologicko-diagnostickými trendmi. Pri svojej práci dosiahol viaceré úspechy v rámci výskumných úloh MZ SR (problematika prenosnej rezistencie na antibiotiká u stafylokokových kmeňov - r. 1980 a 1990), diagnostikovanie sepsy vyvolanej agensom Yersinia enterocolitica v r.1973 (ako prvého prípadu vo vtedajšom Československu a 19. prípadu vo svete) a o rok neskôr dosiahol dokonca svetové prvenstvo v publikovaní záchytu mikroorganizmu Aerococcus viridans ako pôvodcu infekčnej endokarditídy. Sám alebo so spoluautormi publikoval 34 odborných prác a zo svojho vedeckého odboru predniesol na rôznych konferenciách a kongresoch 113 prednášok. Ako vedúci odboru a imuno-serologického pracoviska tu pôsobil do r. 2002 kedy odišiel do dôchodku.
Osobitnú pozornosť venoval Dr. Janošek odbornému rastu svojich spolupracovníkov. Vychoval MUDr. V. Janečkovú i RNDr. Janku Navrátilovú , ktorá tu od roku 1978 viedla bakteriologické oddelenie. Pod jej vedením sa oddelenie v r. 2001 a 2003 zúčastnilo na dvoch celorepublikových štúdiách rezistencie pneumokokov voči penicilínu a v r.1987 zaznamenalo prvý záchyt vajíčok pečeňovej motolice Dicrocoelium dendriticum vo vtedajšom Československu.
Od roku 1984 sa tunajší mikrobiologický odbor rozšíril o parazitologické oddelenie. Jeho vedúcim sa v roku 1986 stal ďalší odchovanec Dr. Janošeka - RNDr. František Ondriska PhD. Pod jeho vedením tu vzniklo laboratórium pre diagnostiku závažných parazitárnych nákaz často pokrývajúce špeciálnymi vyšetreniami väčšie územie Slovenska. V roku 1988 sa podarilo Dr. Ondriskovi diagnostikovať prvý prípad neimportovanej dikroceliózy vo vtedajšom Československu, ktorý bol pravdepodobne štvrtý vo svete. Taktiež v tomto roku ako prvý na Slovensku zaviedol diagnostiku lymskej borreliózy a stal sa spoluautorom algoritmov parazitologických vyšetrení, ktorých konečnú verziu obhájil v roku 1996.
Tunajší región i parazitologické laboratórium dostal Dr. Ondriska do povedomia širšej odbornej verejnosti v roku 1994, keď usporiadal v Starej Myjave 1. Slovenské a české paraziologické dni. O dva roky sa stal podpredsedom výboru Slovenskej parazitologickej spoločnosti SAV a získal viacero ďalších významných funkcií a ocenení. Predniesol 59 referátov na domácich i zahraničných seminároch a sympóziách a publikoval 26 pôvodných prác. Za práce uskutočnené predovšetkým v tunajšom laboratóriu získal v r. 2000 významnú Prowázkovú medailu a r. 2002 i Hovorkovu medailu, ako najvyššie parazitologické ocenenie u nás.
Po odchode Dr. Ondrisku v r. 1998 sa pracovisko lekárskej mikrobiológie reprofilizovalo na dve oddelenia: bakteriológie a imuno-serológie. Svojimi službami naďalej pokrývajú pôvodné územie okresu Senica, Skalica a sčasti aj Starej Turej. V súčasnosti tu pracuje 26 zamestnancov.
Prijmeme do pracovného pomeru lekárov
Prijmeme do pracovného pomeru sestry, praktické sestry a sanitárov